top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraODS MS Benešov

Benešovské radniční listy 2/2018Strana 4, Vyjádření politických subjektů zvolených do Zastupitelstva města Benešov.

Otázka

Myslíte, že by Benešov měl v dalších letech více investovat do svého rozvoje?

Odpověď

Otázka je postavena tak, že snad každý musí odpovědět: Ano.

Samozřejmě město Benešov musí investovat do dalšího rozvoje. Otázkou je, kolik a za jakou cenu. I otázka investic má svou rozumnou míru, kterou však současně vedení města mnohonásobně překračuje. Každý odpovědný a hloubavý člověk si uvědomuje, že investování do rozvoje města na projekty, které nejsou nezbytné, které preferují zájmy pouze určité úzké skupiny občanů, které jsou financovány z úvěru na úkor příštích generací, je cesta do pekel.

Ještě horší než podfinancování je přeinvestování. Podívejte se na situaci ve středočeských nemocnicích, kde došlo za pan Ratha k jejich přeinvestování a dnes mají zbytečné finanční potíže s provozem. Každá investice s sebou totiž přináší do budoucna provozní náklady spojené a provozem. Bohužel současné vedení si toto neuvědomuje nebo nechce uvědomovat.

Rozpočet na rok 2018 je opět sestaven tak, že příjmy města sotva pokrývají provozní výdaje. Investiční projekty jsou financovány z úvěru ve výši 250 mil. Kč, který si vedení města chce letos otevřít. Vedení města argumentuje "rozumným" zadlužením. Dle zákona je stanoven maximální úvěrový rámec města velikosti Benešova 290 mil. Kč. Z toho vyplývá, že město bude do budoucna mít rezervu pouze 40 mil. Kč na nepřevídatelné výdaje. Pokud by město rozumně hospodařilo se svými příjmy a výdaji, tak jako to dokázala všechna předchozí vedení, mělo by město kazdoročně 100-120 mil. Kč na svůj rozvoj a bez dluhů. Jen to chce omezit zbytečné plýtvání prostředků na nárust počtu úředníků, na zbytečné posudky, poradenskou činnost, na reprezentaci, na nesmyslné a nepotřebné projekty, na populistické dotace a financování aktivit, které městu nepřísluší.

zastupitel a předseda MS ODS Benešov Ing. Roman Tichovský

54 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


AKTUALITY

bottom of page