top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraODS MS Benešov

Krajem křížem krážem - Vlašim

Součástí předvolební kampaně ODS ve Středočeském kraji jsou v průběhu srpna i tzv. cyklojízdy, završené i promítáním filmu 3Bobule v letních kinech.

Všechny zatím naplánované trasy cyklojízd naleznete na https://postavmekrajnanohy.cz/cyklojizdy/, kompletní seznam míst, odkud se vždy vyjíždí a pak se končí a v letním kině se promítá film, pak na https://postavmekrajnanohy.cz/letni-kina/.

V pátek 7.8.2020 jsem tedy projeli první trasu v okrese Benešov, kolem Vlašimi.Naše trasa vedla z Vlašimi přes Pavlovice, Kladruby, se zastávkou na Úřadě v Trhovém Štěpánově, přes Zdislavice s debatou s místním zastupitelem, Vracovice, Pravonín se zastávkou na farmě v obci/osadě Tisek, která patří místostarostovi Pravonína, přes Kondrac, opět se zastávkou u pana starosty na Úřadě, a zase zpět do Vlašimi.

Projeli jsme tedy takřka 50 km a absolvovali zajímavé návštěvy u zástupců místní samosprávy a pozorně jsme poslouchali, co je, co jejich obce a občany trápí a co navrhují zlepšit.

Některá témata jsou společná (např. výše podílu místní samosprávy v rámci aktuálních dotačních titulů, a to zejména na vodovody a kanalizace, snižující se příjmy obcí díky koronavirové krizi, zvyšující se výdaje na odpadové hospodářství, výpadek příjmů z lesního hospodářství, kvalita silnic a zvyšující se náklady na jejich rekonstrukci či vybudování z rozpočtů obcí ad.), některá zcela specifická (ale i zde v některých případech může pomoci kraj).

Ve Vlašimi na bývalém zimním stadionu jsme pak přivítali cca 220 návštěvníků, kteří shlédli film 3Bobule, ale kterým jsme představili i naše programové priority do krajských voleb ve Středočeském kraji a i přítomné kandidáty (Martin Kupka, Pavel Pavlík, Tomáš Novák, Roman Tichovský, Pavel Zeman). 29.8. nás obdobná akce čeká i v Benešově a okolí. Navštívíme Chlistov, Úročnici, Bukovany, Poříčí nad Sázavou, Pyšely a Čerčany. A, samozřejmě, Benešov, kde na náměstí budeme v letním kině taktéž promítat film 3Bobule. Děkujeme všem, kteří se s námi potkali na akci ve Vlašimi a okolí a těšíme se na všechny v Benešově a okolí. Postavíme pro Vás kraj na nohy!

25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


AKTUALITY

bottom of page