top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraODS MS Benešov

Rozhovor s Ing. Romanem Tichovským

V dnešních dnech uplynuly tři měsíce od konání ustavujícího jednání Zastupitelstva města Benešov. Položili jsme při této příležitosti několik otázek předsedovi Místního sdružení ODS v Benešově a 1. místostarostovi města Ing. Romanovi Tichovskému.


Vážený pane předsedo, jak byste zpětně zhodnotil výsledek komunálních voleb v Benešově?

Výsledek komunálních voleb bych osobně hodnotil pozitivně. Jsem velice rád, že občané města v těchto volbách nevolili na základě slibů z volebních plakátů. Ale naopak dokázali zhodnotit způsob vedení a správy našeho města a odvedenou práci. Jsem rád, že občanům není jedno, kdo a jak město spravuje.

Na ustavujícím jednání zastupitelstva jste byl zvolen místostarostou. Jaký byl návrat do této pozice po téměř třech létech?

Návrat do pozice místostarosty pro mě osobně nebyl lehký. V uplynulých třech letech jsem se vrátil do „svého“ oboru, tj. do dopravy. Pracoval jsem v stavební firmě, která staví a udržuje komunikace v našem regionu. Získal jsem mnoho nových zkušeností a poznal jsem mnoho nových kolegů a přátel. Měl jsem čest tuto firmu nakonec i řídit z pozice jednatele. Velice a dlouho jsem zvažoval, zda se mám vracet zpět. Nakonec jsem se rozhodl k návratu. Měl jsem pro to 2 důvody. Jednak mě překvapila podpora mnoha občanů a jednak jsem dal kolegům slib, když jsme opouštěli po odvolání radnici. A protože se sliby mají plnit, rozhodl jsem se k návratu.

Čekalo na vás nějaké překvapení, ať milé nebo nepříjemné?

Nemohu říci, že by mě čekalo nějaké překvapení. O město jsem se zajímal z pozice předsedy kontrolního výboru zastupitelstva celé tři roky. Snad trochu mě překvapil stav financí a dění v městských společnostech, do kterých nám byl omezen přístup a informace jsme dostávali pouze sporadicky.

Jaké plány má současná koalice pro toto volební období? Na jednání zastupitelstva 18. února byl schválen rozpočet na rok 2019, jak tento rozpočet hodnotíte?

Naše plány se začnou opět odvíjet od našich možností. Byl připraven a schválen rozpočet na rok 2019. V rozpočtu pokračujeme v akcích, které přináší užitek občanům města /např. Terminál Benešov, Parkovací dům u nádraží, Okružní křižovatka u sokolovny/ a které jsou již zasmluvněny a naopak některé akce zastavujeme.

Chtěl byste něco vzkázat voličům?

Ještě jednou bych chtěl poděkovat za důvěru a podporu. Chceme se vrátit k normálnímu a rozumnému hospodaření a rozvoji města a chceme dát město zase do pořádku, jak jsme slíbili ve volbách.

Závěrem bych vám rád popřál hodně úspěchů v osobním i pracovním životě. Děkuji za rozhovor.

78 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

AKTUALITY

bottom of page