top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraODS MS Benešov

Financování mládežnického fotbalu

Aktualizováno: 30. 4. 2018


25.4. proběhlo v KC Karlov setkání vedení města s rodiči dětí a mláděže hrající za SK Benešov, na téma financování mládežnického fotbalu.

Jednání ale situaci kolem benešovského fotbalu nikam neposunulu.

Ani u vedení města, tedy koalice, ani u opozice, včetně nás, totiž není problém v oblasti financování mládežnického fotbalu a jeho potřeba může být plně pokryta z případného grantu města ve výši stejné jako v minulém roce (800 000 Kč), z dotace v rámci titulu Můj klub z Ministerstva školštví, mládeže a tělovýchovy (přiklepnuto SK Benešov 700 000 Kč) a benešovská radní a středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová přislíbila větší finanční prostředky na sportování mládeže na úrovni kraje - o den později toto bylo schváleno krajským zastupitelstvem.

Pokud vezmeme v úvahu ještě příspěvky rodičů, které mohou překlenout i případné cashflow problémy než jsou peníze z dotačních titulů opravdu na účtě, tak problém financování mládežnického fotbalu SK Benešov neexistuje.

Ve skutečnosti je zásadním problémem financování dospělého fotbalu.

Zde, jak padlo i na předmětném setkání s rodiči od přítomných zástupců SK Benešov, chybí cca 2 mil. Kč.

S tím, zalepit tuto díru v rozpočtu SK Benešov, má problém jak vedení města/koalice, dotační tituly v příslušném grantovém fondu jsou pouze na mládež, tak opozice, včetně nás.

Současně je ale pravdou, že mládežnický fotbal nemůže v této úrovni relevantně existovat bez dospělého a dospělý bez toho mládežnického.

Situace tak nemá žádné jednoduché řešení, ale my jsme připraveni se podílet na hledání toho správného.

27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


AKTUALITY

bottom of page