Vyhledat
  • ODS MS Benešov

Financování mládežnického fotbalu

Aktualizováno: 30. 4. 2018


25.4. proběhlo v KC Karlov setkání vedení města s rodiči dětí a mláděže hrající za SK Benešov, na téma financování mládežnického fotbalu.

Jednání ale situaci kolem benešovského fotbalu nikam neposunulu.

Ani u vedení města, tedy koalice, ani u opozice, včetně nás, totiž není problém v oblasti financování mládežnického fotbalu a jeho potřeba může být plně pokryta z případného grantu města ve výši stejné jako v minulém roce (800 000 Kč), z dotace v rámci titulu Můj klub z Ministerstva školštví, mládeže a tělovýchovy (přiklepnuto SK Benešov 700 000 Kč) a benešovská radní a středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová přislíbila větší finanční prostředky na sportování mládeže na úrovni kraje - o den později toto bylo schváleno krajským zastupitelstvem.

Pokud vezmeme v úvahu ještě příspěvky rodičů, které mohou překlenout i případné cashflow problémy než jsou peníze z dotačních titulů opravdu na účtě, tak problém financování mládežnického fotbalu SK Benešov neexistuje.

Ve skutečnosti je zásadním problémem financování dospělého fotbalu.

Zde, jak padlo i na předmětném setkání s rodiči od přítomných zástupců SK Benešov, chybí cca 2 mil. Kč.

S tím, zalepit tuto díru v rozpočtu SK Benešov, má problém jak vedení města/koalice, dotační tituly v příslušném grantovém fondu jsou pouze na mládež, tak opozice, včetně nás.

Současně je ale pravdou, že mládežnický fotbal nemůže v této úrovni relevantně existovat bez dospělého a dospělý bez toho mládežnického.

Situace tak nemá žádné jednoduché řešení, ale my jsme připraveni se podílet na hledání toho správného.

25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

AKTUALITY